Що треба знати про грибок стопи і нігтів?
Якщо ви повернулися додому після тренування у басейні чи відпочинку у SPA-салоні й помітили на стопах почервоніння та лущення, ви могли заразитися грибком. Неприємно, чи не так? Але ваш випадок – непоодинокий. Мікоз – це доволі поширене інфекційне захворювання серед чоловіків і жінок (особливо старшого віку). Його викликають патогенні гриби різних видів, для розмноження яких немає нічого кращого за вологе середовище на нижніх кінцівках. Грибок стопи і нігтів може витримувати навіть екстремальні температури, тому заразитися можна і влітку, і взимку.
При зараженні грибком необхідно якнайшвидше почати лікування. Але спочатку дізнайтесь, як його виявити та мінімізувати ризики.
Як передається грибок стопи?
Існує хибна думка, що мікоз вражає лише тих людей, які безпосередньо контактують з джерелом інфекції. Звісно, ризик зараження є надзвичайно високим, якщо ви полюбляєте ходити босоніж у громадських місцях, тренажерних залах, лазнях тощо. Адже грибок не потребує особливого запрошення.
Мало хто знає, що мікози “живуть” і в предметах, якими користувалась інфікована людина. Це можуть бути як рушники, так і шкарпетки та взуття. Тому ризик зараження існує навіть тоді, коли у когось з членів сім’ї наявне захворювання. Ніколи не варто нехтувати правилами особистої гігієни!
Грибок стопи: Початкова стадія та симптоми
Мікози можуть вражати шкіру (дерматомікоз) та нігтьові пластини (оніхомікоз). На початкових стадіях симптоми грибка стопи проявляються залежно від того, де саме зосереджена інфекція. У випадку дерматомікозу найчастіше спостерігаються такі ознаки:
- почервоніння та лущення шкіри між пальцями ніг або на підошві
- ороговіння шкіри ступні та зміна її кольору
- свербіж
- відчуття, ніби стопа горить
- особливо виражений запах
Якщо ж грибок вражає нігті, на початкових стадіях слід остерігатися наступних симптомів:
- поява неприродних плям і смуг на нігтьовій пластині (найчастіше – на великому пальці)
- зміна її кольору та потовщення
- втрата блиску нігтя
- підвищена ламкість та подальша його деформація
- особливо виражений запах
- больові відчуття в зоні ураження
Як лікувати грибок стопи?
Мікози найкраще піддаються лікуванню на початкових стадіях. Якщо ви помітили незначне почервоніння та лущення шкіри в ураженій ділянці, вам може вистачити й протигрибкової мазі. На цьому етапі дуже важливо набратися терпіння і дотримуватися повного курсу терапії, щоб позбутися усіх симптомів грибка стопи.
Страждаєте на оніхомікоз? Почати лікування варто за допомогою протигрибкових лаків. Такі засоби як Нейлнер 2в1 ефективно сприяють боротьбі із грибковою інфекцією, з легкістю долаючи кератиновий бар’єр і потрапляючи до її джерела. До того ж цей лак покращує зовнішній вигляд ураженого нігтя та повертає втрачений блиск.
У більш серйозних випадках лікування грибка стопи й нігтів неможливе без засобів для внутрішнього застосування. Такі препарати комбінуються з мазями та лаками для комплексної терапії. Але таблетки підходять не всім, зокрема:
- людям, у яких можлива алергічна реакція на той чи інший препарат
- хворим, у яких наявні проблеми з печінкою
- вагітним жінкам
Хірургічне втручання
Якщо ви почали лікування оніхомікозу запізно, хірургічне видалення ураженого нігтя може бути єдиним правильним рішенням. Це найефективніший спосіб позбутися інфекції при запущеному стані нігтьової пластини, або коли інші методи терапії не допомагають.
Навряд чи ви сподівалися розв’язати проблему таким чином. Щоб не довелось вдаватися до крайніх заходів, піклуйтеся про своє здоров’я та дотримуйтеся правил особистої гігієни. Не зволікайте та звертайтеся до сімейного лікаря, якщо вам здається, що ви могли заразитися грибком.