Як лікувати грибок нігтів на ногах на початковій стадії
Мікоз нігтьової пластини або оніхомікоз – поширене інфекційне захворювання, яке часто виникає через недотримання гігієни або використання чужих речей побуту. Збудниками хвороби стають різні типи грибків, які в процесі життєдіяльності руйнують структуру нігтя та навколишні тканини. Без своєчасної терапії оніхомікоз буде рости, що призведе до серйозних наслідків. Щоб уникнути подібних проблем, слід звернутися до лікаря та якомога швидше розпочати лікування грибку нігтів на ногах.
Способи зараження та симптоми оніхомікозу
Організм людей зі здоровим шкірним покривом та міцною імунною системою більше захищений від мікозу нігтя. Потрапляючи на поверхню нігтьової пластини, грибок проникає у його структуру та провокує реакцію епідермісу. Заразитися оніхомікозом можна в різних громадських місцях або після використання речей з якими взаємодіяв інфікований. Крім того, деякі люди мають схильність до грибкових захворювань через різні патології, наприклад, імуносупресивний стан, який пов’язаний з ВІЛ-інфекцією.
Проникненню грибка до нігтьової пластини сприяють наступні чинники:
- тісний контакт з інфікованим
- неякісно виконаний манікюр
- гіпергідроз
- регулярний контакт з хімічними реагентами та водою
- механічні пошкодження нігтя
- прийом ліків
- супутні соматичні патології
- тісне взуття
- різні види деформації стопи
Перші симптоми грибку нігтів на ногах можна визначити за зовнішніми ознаками. На початковій стадії починається ламкість і розшарування, змінюється колір та товщина нігтьової пластини. Також можуть з’являтися ямочки, горбики або гребені. Деякі види мікозу впливають на валик, який знаходиться біля пластини. Він починає червоніти, пекти та лущитись.
В залежності від зовнішніх змін та локалізації патологічного процесу виділяють три типи перебігу оніхомікозу:
- атрофічний – ніготь починає тоншати, з’являються білі плями та смуги
- гіпертрофічний – пластина стає крихкою, змінюється колір та збільшується її товщина
- нормотрофічний – поверхня нігтя стає блискучою, з’являються смуги жовтого кольору
Профілактика та лікування грибка нігтів на ногах
Терапія оніхомікозу залежить від ступеня та особливостей захворювання. З цією проблемою слід звернутися до кваліфікованого лікаря – міколога. Він знає як лікувати грибок нігтів на ногах, допоможе встановити стадію захворювання та його збудник.
Терапія інфекції починається з використання препаратів місцевої дії, які ефективно протидіють збуднику хвороби на ранніх стадіях. Ліки від грибку нігтів на ногах можуть мати різну форму. Наприклад, Нейлнер виготовляється у вигляді лаку та олівця. Перед застосуванням засобу потрібно ретельно очистити ніготь. Розчин наноситься на усю поверхню пластини, біля кутикули та латерального валику, а також на зворотню частину під дистальний край.
Засіб проти грибка нігтів Нейлнер складається з етиллактату, молочної кислоти, ресацетофенона та зволожуючих компонентів, завдяки чому він швидко відновлює природній колір пластини, знищує грибок та запобігає повторному зараженню.
Якщо захворювання перекинулось на інші пальці, до місцевих препаратів додаються протигрибкові засоби на основі флуконазолу або ітраконазолу. Стійкий оніхомікоз може не піддаватися медикаментозному лікуванню. В такому випадку допоможе усунення джерела інфекції – видалення інфікованої нігтьової пластинки.
Щоб зменшити ризик рецидиву, слід дотримуватися профілактичних правил:
- підтримувати чистоту тіла
- не ходити босоніж в лазні, басейні та спортивному залі
- регулярно мити ноги
- стежити за чистотою взуття
- при перших ознаках мікозу, користуватися протигрибковим кремом
- частіше змінювати шкарпетки
- користуватися особистими косметичними засобами
До грибкової інфекції не можна ставитись легковажно. Вже при перших ознаках оніхомікозу слід звернутися до міколога для обстеження. Рання діагностика та спеціальні препарати від грибку нігтів на ногах дозволяють легко позбутися хвороби.