Лікування грибка нігтя: медикаментозне чи лазерне?

Видалення Грибка На Нігтях - Методи Та Особливості Лікування
Фото — www.freepik.com

Грибкове ураження нігтьової пластинки (оніхомікоз) не тільки порушує її зовнішній вигляд, а й здатне викликати дискомфорт і навіть біль. На даний момент існує відразу кілька можливих варіантів позбавитись від грибка нігтів: таблетовані протигрибкові (антимікотичні) препарати, засоби для місцевого застосування і інструментальне лікування1, 3. Вибір методу терапії або їх комбінації залежить від ступеня ураження нігтьової пластинки і виду грибка2.

Антимікотичні препарати для прийому всередину дозволяють позбутися від оніхомікозу швидше, ніж при використанні місцевих (топічних) засобів, але можуть призвести до ураження печінки і небажаної взаємодії з іншими ліками3. Місцеве медикаментозне лікування грибка нігтів є більш тривалим, але й безпечнішим3. Застосування лазера так само може допомогти усунути косметичний дефект нігтя, але його дієвість в довгостроковій перспективі ще належить довести3.

Медикаментозне лікування грибка нігтів

Для лікування оніхомікозу можуть призначити протигрибкові препарати як для перорального прийому (в таблетках), так і для безпосереднього нанесення на ніготь1. Іноді, щоб досягти найкращого результату і скоротити тривалість лікування, можуть призначити комбінацію оральної і топічної терапії1.

Таблетовані протигрибкові препарати

При системному лікуванні оніхомікозу призначають тербінафін, ітраконазол або кетоконазол в таблетках1. У шлунково-кишковому тракті вони всмоктуються в кров, а звідти потрапляють в ніготь.

Причини, через які лікар може призначити системне медикаментозне лікування грибка нігтів на ногах або руках1:

 • уражено більше половини нігтьової пластинки;
 • інфекція поширилась на 3 і більше нігтів;
 • відшаровування, потовщення або інша серйозна деформація нігтьової пластинки;
 • ураження внутрішньої структури нігтя, завдяки якій він росте;
 • хвороба виникла більше 5 років тому.

При прийомі системних протигрибкових важливо стежити за станом печінки – здавати кров на біохімічний аналіз з печінковими пробами раз в 10 днів1.

Видалення грибка нігтів місцевими засобами

Під місцевим лікуванням мається на увазі застосування топічних медикаментозних засобів, хірургічних або інструментальних втручань, які спрямовані на сам ніготь. Обмежитись місцевою терапією можна, якщо1:

 • уражено менше третини нігтьової пластинки;
 • нігтьова пластинка не потовщена або мінімально потовщена;
 • лікування системними протигрибковими препаратами протипоказане.

У більш важких випадках місцеве терапія в комбінації з таблетованими протигрибковими препаратами теж є корисною, тому що дозволяє підвищити ефективність лікування, прискорити одужання і запобігти поверненню інфекції1.

Нейлнер 2в1 – подвійна дія, простота застосування

Лікування оніхомікозу – тривалий процес, ефект від якого зазвичай помітний далеко не відразу. Тому серед місцевих засобів для видалення грибка нігтів вигідно виділяється Нейлнер 2в1, який не тільки безпосередньо діє на інфекцію за рахунок молочної кислоти, але й дає швидкий помітний візуальний результат5. Засіб відразу покращує зовнішній вигляд нігтьової пластинки, надає їй блиск і висвітлює завдяки спеціальній речовині – ресацетофенону. Крім цього, Нейлнер 2в1 надзвичайно простий в застосування, оскільки:

 • легко наноситься завдяки зручній формі лаку або фломастера;
 • не потребує спилювання верхнього шару нігтя5.

Лазерне лікування грибка нігтя

Крім медикаментозної терапії, останнім часом набирає популярність використання лазера. Механізм дії цього методу полягає в руйнуванні грибка прицільним впливом високої температури[4 c 8]. Це може допомогти досягти певного косметичного поліпшення, але результат залежить від типу пристрою[3, 4 c 1]. Проте наявних на сьогодні даних про ефективність лазерного лікування грибка нігтя в довгостроковій перспективі поки недостатньо3. До можливих побічних реакцій відноситься біль і кровотеча після процедури4.

Варто відзначити, що ефективність лазерного лікування в поєднанні з місцевими препаратами значно вища, ніж використання лазера саме по собі. Це може бути пов’язано з тим, що комбінація цих методів дозволяє лікам проникати глибше в ніготь[4 c 8].

Чим вивести грибок на нігтях?

Відповідь на це питання залежить від вираженості інфекції: при значному ураженні відразу декількох нігтів бажано приймати протигрибкові препарати в таблетках. Місцеве медикаментозне лікування можна застосовувати як в більш легких випадках, так і в важких, але в комбінації з пероральними антимікотиками.

Головна перевага Нейлнер 2в1 перед іншими місцевими засобами – це подвійна дія, спрямована як на саму грибкову інфекцію, так і на усунення її зовнішніх проявів. Лікування оніхомікозу – тривалий і непростий процес, і комбінація декількох методів може забезпечити кращий результат.

Література

 1. Наказ МОЗ України від 08.05.2009 N 312. Протокол надання медичної допомоги хворим на дерматофітію нігтів
 2. Mayo clinic/ Nail fungus/ Diagnosis & Treatment https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/nail-fungus/diagnosis-treatment/drc-20353300
 3. Gupta AK, Stec N, Summerbell RC, Shear NH, Piguet V, Tosti A, Piraccini BM. Onychomycosis: a review. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2020 Sep;34(9):1972-1990. doi: 10.1111/jdv.16394. Epub 2020 Jun 5. PMID: 32239567.
 4. Ma W, Si C, Kasyanju Carrero LM, Liu HF, Yin XF, Liu J, Xu Y, Zhou B. Laser treatment for onychomycosis: A systematic review and meta-analysis. Medicine (Baltimore). 2019 Nov;98(48):e17948. doi: 10.1097/MD.0000000000017948. PMID: 31770202; PMCID: PMC6890331.
 5. Инструкція Нейлнер

Nailner 017 05.07.21

Противогрибковий лак Nailner 2in1 – Вилікувати грибок нігтів просто

Грибкові інфекції часто вражають різні частини тіла, зокрема нігті. Підхопити цю хворобу може будь-хто, особливо при контакті з хворою людиною у басейні, лазні тощо. Але навіть якщо ваші симптоми вказують на те, що у вас оніхомікоз, не варто хвилюватися. Наразі існує велика кількість ліків проти грибка нігтів, які допоможуть відновити пошкоджену нігтьову пластину та позбутися інфекції. Сьогодні поговоримо про один з найефективніших засобів, який представлений на фармацевтичному ринку України.

Nailner 2in1 – це протигрибковий лак для місцевого лікування, профілактики та усунення симптомів оніхомікозу. Після нанесення на уражену ділянку засіб має вигляд звичайного лаку для нігтів, але механізм його дії не обмежується лише покращенням кольору нігтьової пластини. Цей протигрибковий препарат проникає прямісінько до осередку інфекції, спрямовуючи свої лікувальні властивості на її знищення. Він особливо ефективний на ранніх стадіях оніхомікозу, коли грибок ще не поширився за межі нігтьового ложа.

Унікальна формула протигрибкового лаку Нейлнер 2в1

Застосовувати протигрибковий лак при оніхомікозі не тільки просто, а й ефективно. Глибоко проникаючи у осередок інфекції, Нейлнер 2в1 знищує її, відновлюючи колір нігтьової пластини та додаючи блиску. Завдяки унікальній запатентованій формулі, пацієнти бачать помітний результат вже через тиждень використання цього засобу.

До основних переваг унікального протигрибкового лаку Nailner 2in1 можна віднести:

 • Знищення джерела грибка. В основі механізму дії зазначеного засобу лежить молочна кислота. Саме цей компонент змінює pH середовище, що знищує інфіковані клітини та патогенні спори на поверхні нігтя. А завдяки етиллактату у складі засобу, молочна кислота потрапляє до основи пластини й пришвидшує відновлення пошкодженої нігтьової пластини та шкірного покриву.
 • Надання нігтям здорового вигляду. Симптоми оніхомікозу зазвичай неприємні на вигляд. На щастя, застосовуючи протигрибковий лак для нігтів, ви з легкістю зможете повернути їх здоровий рожевий відтінок та позбутись жовтих плям. Лак Нейлнер 2в1 містить ресацетофенон і безліч зволожуючих компонентів для відновлення природного блиску нігтя та додаткового ефекту освітлення.
 • Профілактика грибка нігтів. Засіб Нейлнер 2в1– це більше ніж захист від оніхомікозу, який вже проявляється. Компоненти лаку та олівця гарантують профілактичний ефект, що зводить ризик рецидиву захворювання до мінімуму.

Легке нанесення протигрибкового препарату Нейлнер 2в1 робить його незамінним помічником у боротьбі з оніхомікозом

Щоб нанести захисний шар на поверхню інфікованого нігтя, зовсім необов’язково його спилювати. Протигрибковий лак допомагає уникнути додаткових пошкоджень та можливих болісних відчуттів, оскільки застосувати його можна відразу. Нанесіть тонкий шар розчину на ніготь та зачекайте, поки він підсохне. Після застосування лаку, протигрибковий ефект пошириться на всю уражену ділянку, зменшуючи ризик розповсюдження грибка на неінфіковані нігті.

Протигрибковий лак найкраще підходить для дорослих і відпускається без рецепта. Якщо ж ви шукаєте засіб від оніхомікозу для малюка, або якщо ваша хвороба перейшла у важку форму, зверніться до лікаря. Самолікування – це не завжди найкраще рішення, особливо якщо ви або ваша дитина перебуваєте у групі ризику.

Купити Нейлнер 2в1 можна як онлайн, так і в місцевих аптеках. Для зручності ми рекомендуємо використовувати сервіси tabletki.ua та medbrowse.com.ua. Дізнайтеся, чи є протигрибковий лак у наявності в тій чи іншій аптеці. А замовити препарат онлайн з доставкою додому можна через сервіс apteka911.com.ua.