Лікування грибка нігтя: медикаментозне чи лазерне?

Видалення Грибка На Нігтях - Методи Та Особливості Лікування
Фото — www.freepik.com

Грибкове ураження нігтьової пластинки (оніхомікоз) не тільки порушує її зовнішній вигляд, а й здатне викликати дискомфорт і навіть біль. На даний момент існує відразу кілька можливих варіантів позбавитись від грибка нігтів: таблетовані протигрибкові (антимікотичні) препарати, засоби для місцевого застосування і інструментальне лікування1, 3. Вибір методу терапії або їх комбінації залежить від ступеня ураження нігтьової пластинки і виду грибка2.

Антимікотичні препарати для прийому всередину дозволяють позбутися від оніхомікозу швидше, ніж при використанні місцевих (топічних) засобів, але можуть призвести до ураження печінки і небажаної взаємодії з іншими ліками3. Місцеве медикаментозне лікування грибка нігтів є більш тривалим, але й безпечнішим3. Застосування лазера так само може допомогти усунути косметичний дефект нігтя, але його дієвість в довгостроковій перспективі ще належить довести3.

Медикаментозне лікування грибка нігтів

Для лікування оніхомікозу можуть призначити протигрибкові препарати як для перорального прийому (в таблетках), так і для безпосереднього нанесення на ніготь1. Іноді, щоб досягти найкращого результату і скоротити тривалість лікування, можуть призначити комбінацію оральної і топічної терапії1.

Таблетовані протигрибкові препарати

При системному лікуванні оніхомікозу призначають тербінафін, ітраконазол або кетоконазол в таблетках1. У шлунково-кишковому тракті вони всмоктуються в кров, а звідти потрапляють в ніготь.

Причини, через які лікар може призначити системне медикаментозне лікування грибка нігтів на ногах або руках1:

 • уражено більше половини нігтьової пластинки;
 • інфекція поширилась на 3 і більше нігтів;
 • відшаровування, потовщення або інша серйозна деформація нігтьової пластинки;
 • ураження внутрішньої структури нігтя, завдяки якій він росте;
 • хвороба виникла більше 5 років тому.

При прийомі системних протигрибкових важливо стежити за станом печінки – здавати кров на біохімічний аналіз з печінковими пробами раз в 10 днів1.

Видалення грибка нігтів місцевими засобами

Під місцевим лікуванням мається на увазі застосування топічних медикаментозних засобів, хірургічних або інструментальних втручань, які спрямовані на сам ніготь. Обмежитись місцевою терапією можна, якщо1:

 • уражено менше третини нігтьової пластинки;
 • нігтьова пластинка не потовщена або мінімально потовщена;
 • лікування системними протигрибковими препаратами протипоказане.

У більш важких випадках місцеве терапія в комбінації з таблетованими протигрибковими препаратами теж є корисною, тому що дозволяє підвищити ефективність лікування, прискорити одужання і запобігти поверненню інфекції1.

Нейлнер 2в1 – подвійна дія, простота застосування

Лікування оніхомікозу – тривалий процес, ефект від якого зазвичай помітний далеко не відразу. Тому серед місцевих засобів для видалення грибка нігтів вигідно виділяється Нейлнер 2в1, який не тільки безпосередньо діє на інфекцію за рахунок молочної кислоти, але й дає швидкий помітний візуальний результат5. Засіб відразу покращує зовнішній вигляд нігтьової пластинки, надає їй блиск і висвітлює завдяки спеціальній речовині – ресацетофенону. Крім цього, Нейлнер 2в1 надзвичайно простий в застосування, оскільки:

 • легко наноситься завдяки зручній формі лаку або фломастера;
 • не потребує спилювання верхнього шару нігтя5.

Лазерне лікування грибка нігтя

Крім медикаментозної терапії, останнім часом набирає популярність використання лазера. Механізм дії цього методу полягає в руйнуванні грибка прицільним впливом високої температури[4 c 8]. Це може допомогти досягти певного косметичного поліпшення, але результат залежить від типу пристрою[3, 4 c 1]. Проте наявних на сьогодні даних про ефективність лазерного лікування грибка нігтя в довгостроковій перспективі поки недостатньо3. До можливих побічних реакцій відноситься біль і кровотеча після процедури4.

Варто відзначити, що ефективність лазерного лікування в поєднанні з місцевими препаратами значно вища, ніж використання лазера саме по собі. Це може бути пов’язано з тим, що комбінація цих методів дозволяє лікам проникати глибше в ніготь[4 c 8].

Чим вивести грибок на нігтях?

Відповідь на це питання залежить від вираженості інфекції: при значному ураженні відразу декількох нігтів бажано приймати протигрибкові препарати в таблетках. Місцеве медикаментозне лікування можна застосовувати як в більш легких випадках, так і в важких, але в комбінації з пероральними антимікотиками.

Головна перевага Нейлнер 2в1 перед іншими місцевими засобами – це подвійна дія, спрямована як на саму грибкову інфекцію, так і на усунення її зовнішніх проявів. Лікування оніхомікозу – тривалий і непростий процес, і комбінація декількох методів може забезпечити кращий результат.

Література

 1. Наказ МОЗ України від 08.05.2009 N 312. Протокол надання медичної допомоги хворим на дерматофітію нігтів
 2. Mayo clinic/ Nail fungus/ Diagnosis & Treatment https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/nail-fungus/diagnosis-treatment/drc-20353300
 3. Gupta AK, Stec N, Summerbell RC, Shear NH, Piguet V, Tosti A, Piraccini BM. Onychomycosis: a review. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2020 Sep;34(9):1972-1990. doi: 10.1111/jdv.16394. Epub 2020 Jun 5. PMID: 32239567.
 4. Ma W, Si C, Kasyanju Carrero LM, Liu HF, Yin XF, Liu J, Xu Y, Zhou B. Laser treatment for onychomycosis: A systematic review and meta-analysis. Medicine (Baltimore). 2019 Nov;98(48):e17948. doi: 10.1097/MD.0000000000017948. PMID: 31770202; PMCID: PMC6890331.
 5. Инструкція Нейлнер

Nailner 017 05.07.21