Свербіж шкіри ніг: причини та методи лікування

Щоб не лікувати грибок нігтів на ногах, не користуйтеся чужим взуттям
Фото www.freepik.com

Сверблячка – це неприємне відчуття, особливо коли вона стає ще нестерпнішою після розчісування. Таке нерідко відбувається і в зоні нижніх кінцівок. Але є і гарні новини: чимало причин свербежу шкіри ніг можна віднести до таких, яким легко запобігти.

На жаль, трапляються й інші випадки, коли локалізований свербіж є ознакою серйозних проблем зі здоров’ям. Чи варто саме вам звертатися до дерматолога? З’ясуймо це.

 

Які внутрішні хвороби можуть спричинити свербіж між пальцями ніг?

Деякі захворювання внутрішніх органів супроводжуються сверблячкою через те, що змушують наш мозок виробляти велику кількість серотоніну. Це нейромедіатор, який посилює почервоніння і свербіж пальців ніг. Тут не допоможе ні розчісування, ні народна медицина, оскільки лише спеціальні лікарські засоби можуть контролювати вироблення серотоніну.

До внутрішніх хвороб, які впливають на рівень серотоніну та можуть спричиняти свербіж ніг, належать:

 • проблеми з печінкою (зокрема цироз та холестаз)
 • периферична нейропатія
 • захворювання щитоподібної залози
 • хвороби нирок
 • деякі види раку

Якщо ви відчуваєте сильний локалізований свербіж ніг на фоні будь-якого із зазначених захворювань, не намагайтеся лікувати його самостійно. Зверніться за консультацією до дерматолога.

Патологічні зміни шкіри – Можлива причина почервоніння і свербежу пальців ніг

Доволі часто сверблячка виникає через захворювання шкіри або недостатній догляд за нею. Такі хвороби здебільшого супроводжуються й іншими симптомами: почервонінням, больовими відчуттями при розчісуванні, утворенням пухирців тощо.

Перш ніж починати лікування свербежу пальців ніг, необхідно з’ясувати, яке саме захворювання його спричинило. Серед усіх патологічних змін шкіри контактний дерматит зустрічається у більшості випадків. Власне кажучи, це алергічна реакція на подразник, який потрапив на ноги (хімічні речовини або мазі, до яких у вас підвищена чутливість). Навіть контакт з рослинами може спричинити захворювання, що, у свою чергу, призводить до свербежу нижніх кінцівок.

Крім контактного дерматиту, причиною сверблячки може бути:

 • грибкова інфекція
 • атопічна екзема
 • псоріаз
 • суха шкіра

Сухість шкіри – дуже поширена проблема як серед жінок, так і серед чоловіків. Коли їй не вистачає вологи, вона починає лущитись, спричиняє свербіж та загальний дискомфорт. Тому важливо доглядати за шкірою, особливо якщо ви часто плаваєте у басейні з хлорованою водою або приймаєте лікарські засоби, побічні дії яких можуть сприяти сухості.

Що робити, коли сверблять ноги?

Залежно від того, що спричинює сверблячку у вашому випадку, вам слід:

 1. Використовувати якісне взуття та одяг. Завжди обирайте тканини, що дихають. Неякісне взуття та одяг викликають надмірну пітливість, що може спричинити свербіж. Також слушною думкою буде відмова від штанів, які занадто облягають ноги.
 2. Подбати про свою шкіру. Якщо ви помітили, що ваша шкіра почала тріскатись або лущитись, придбайте зволожуючий крем. Щоб запобігти сухості, пийте багато води та використовуйте м’яке мило.
 3. Позбутися інших проблем зі шкірою та нігтями. Вразливі до алергенів? Уникайте контакту з ними та замініть побутові засоби, які містять подразники. Страждаєте на оніхомікоз? У цьому випадку допоможе протигрибковий лак або олівець Нейлнер 2в1.
 4. Пройти обстеження. Якщо ж у вас свербить шкіра на ногах, руках та інших частинах тіла, або якщо вам відомо про наявні захворювання внутрішніх органів, не вдавайтеся до самолікування. Це може бути лише одним із низки симптомів.

Свербіж між пальцями ніг завдає чималого дискомфорту. Але ці 4 прості кроки допоможуть усунути цю проблему та запобігти її повторенню у майбутньому.