Як і чим лікувати грибок нігтів, пальців та стопи
Ураження нігтьової пластини в медицині називається оніхомікозом. Це інфекційне грибкове захворювання, яке вважається досить поширеним та призводить до зміни кольору та порушення цілісності нігтя. Згідно зі статистикою, з цією проблемою стикається кожна четверта особа. Оніхомікоз легко передається, як при контакті з інфікованим, так і через його особисті речі або предмети, з якими взаємодіяв хворий. Для лікування грибку нігтів використовуються спеціальні медичні препарати, які визначає лікар після проведення діагностики.
Хоча оніхомікоз не вважається небезпечним, він навантажує імунну систему та робить організм людини вразливим до інших захворювань. Більш того, відсутність лікування може призвести до тяжких ускладнень.
Причини розвитку та симптоми оніхомікозу
Зараження грибком відбувається при тісному контакті з інфікованим, тому від цієї хвороби частіше страждають члени однієї родини. Передача також можлива через спільні предмети гігієни та побуту:
- пилка для нігтів
- взуття
- рушник
- килимок
- мило та інше
Проте навіть тісний контакт або тривале використання спільних предметів побуту не є обов’язковою умовою для зараження. Більший ризик інфікування мають ті люди, у яких пориста структура нігтя, спостерігається нестача кальцію або слабкий імунітет. Натомість міцна та щільна нігтьова пластина не пропускає грибок крізь себе, а нормальне функціонування імунної системи забезпечує захист від зараження.
Спочатку грибок з’являється між пальцями ніг, а потім поширюється на стопи та нігті. Перший симптом хвороби – лущення, яке супроводжується печінням та свербінням. Оніхомікоз призводить до зміни кольору нігтьової пластини та руйнує її зсередини. Якщо не лікувати грибок нігтів, він може перейти до пальців рук, а в деяких випадках – вражає внутрішні органи.
Серед усіх симптомів зараження нігтьової пластини слід виділити наступні:
- поява світлих смужок або плям
- зміна кольору на жовтий, коричневий або сірий
- свербіж та біль
- деформація та відшарування
Оніхомікоз також стає причиною появи неприємного запаху, алергічних реакцій та створює сприятливе середовище для появи інших грибкових захворювань.
Діагностика та лікування грибку на нігтях
Щоб позбутися оніхомікозу, потрібно звернутися до міколога. Для підтвердження діагнозу призначається зішкріб нігтя з ураженої ділянки. Додатково проводиться посів, який допомагає виявити конкретний збудник. Залежно від результатів аналізів та занедбаності захворювання, курс лікування грибку нігтів займає від 2 до 6 місяців.
Найчастіше лікарі призначають спеціальні протигрибкові засоби – препарати комплексної та місцевої дії. Крім того, слід продезінфікувати взуття, рушники, постільну білизну та підлогу, особливо у ванній кімнаті.
Препарати проти грибку нігтів місцевої дії призначають на початковій стадії оніхомікозу. Вони ефективно протидіють хворобі, оскільки проникають у структуру нігтьової пластини та викликають загибель патогенних мікроорганізмів. Наприклад, Нейлнер, який виробляється у вигляді лаку та олівця, вже за 7 днів використання демонструє помітний результат. У його складі є молочна кислота, етиллактат, ресацетофенон та зволожуючі компоненти, завдяки чому препарат швидко поліпшує зовнішній вигляд нігтьової пластини, а також пригнічує розвиток грибка.
Комплексні препарати для лікування грибку нігтів призначають у випадку поширення інфекції на пальці та стопу. Курс включає засоби загального спектру дії, які виробляють у формі таблеток.
Наш організм не формує імунітету проти оніхомікозу, тому навіть успішне лікування не захищає від повторного зараження. Щоб не повертатися до цього вкрай неприємного захворбвання знову та не ламати голову над питанням “Як вилікувати грибок нігтів?”, потрібно періодично дезінфікувати нігті антисептиком, не користуватися чужими речами, дотримуватися правил гігієни та регулярно прибирати у ванній кімнаті.